مسئولان باید مطالبات رهبری را عملیاتی کنند

خبرگزاری ایسنا

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی امروز ۲۹ بهمن در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه که در مصلی شهر برگزار شد،بااشاره به اثرگذاری فیلم و سریال در فرهنگسازی و گسترش معنویت بین مردم تاکید کرد: مسئولان فرهنگی بیش از پیش با تولید فیلم و سریال در راستای تقویت معنویت در جامعه تلاش کنند و عرصه را برای دشمنان که از بستر فرهنگی برای اغفال مردم سوءاستفاده می کنند،تنگ کنند.

وی بااشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری با مردم تبریز در سالروز قیام تاریخی مردم در ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ بابیان اینکه استمرارو مداومت مردم در مسیر انقلاب، باعث پیروزی شد، اظهار کرد: طبق فرموده رهبری،باید انقلابی بودن استمرار یابد و همگان در مسیر اهداف انقلاب به نوبه خود تلاش کند.از امروز باید به فکر تربیت جوانان انقلابی،دانشمندان متدین و عالم برای پیشرفت آینده انقلاب باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان بابیان اینکه مقام معظم رهبری بر تقویت معنویت تاکید داشتند، اظهار کرد: امروز باید معنویت بین مردم بخصوص جوانان تقویت شود چرا که معنویت سبب نزول برکت بر زندگی و کشور می شود.

حجت الاسلام قریشی تاکید کرد: مطالبات رهبری در ردیف اول توسط مسئولان و سپس توسط مردم عملیاتی شود. 

امام جمعه ارومیه بااشاره به سالروز وفات حضرت زینب اظهار کرد: حضرت زینب طلایه دار قیام کربلا، اسوه مقاومت، صبر و ایثار است که باید زندگی این بزرگوار را الگو قرار دهیم.

وی با بیان اینکه قصد شیطان وسوسه انسان و دور کردن از مسیر الهی است که برای این کار نیز توانایی خاصی دارد، گفت: تنها راه سعادت انسان، عبادت و پیروی از احکام و دستورات الهی است. 

حجت الاسلام قریشی توهین،قضاوت،تحقیر و ریختن آبروی انسان را از نشانه های بی ایمانی دانست و گفت: عده ای امروزه در فضای مجازی اقدام به بردن ابرو و حیثیت افراد می کنند که امری بسیار قبیح و ناشایست برای یک جامعه اسلامی است، در حالیکه در جامعه اسلامی مردم باید اهل حل مشکلات یکدیگر و باعث حفظ ابرو هم نوع خود باشند.
 

مسئولان باید مطالبات رهبری را عملیاتی کنند