لزوم توزیع مناسب دارو در تمامی داروخانه‌های گیلان

خبرگزاری ایسنا

اسدالله عباسی با همراهی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، مدیرکل بیمه سلامت و معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، به صورت سرزده از برخی داروخانه های سطح شهر رشت بازدید کرد.

وی در جریان این بازدیدها در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: بازدید میدانی و بررسی نزدیک مسائل و مشکلات در حوزه های مختلف در دستور کار است و در بخش مشکلات داروخانه ها هم گزارش هایی واصل شده بود که شخصا از تعدادی از داروخانه ها بازدید کردم.

وی افزود: کمبود اقلامی از داروها در داروخانه ها، تمرکز برخی داروها در تعدادی از داروخانه، نحوه پوشش بیمه ای به ویژه بیمه تکمیلی، قیمت و چگونگی توزیع داروها و نیز مشکلات سیستم های داخلی الکترونیکی داروخانه ها از جمله مواردی بود که مردم و متصدیان امر، بیان داشتند.

نماینده عالی دولت در گیلان ضمن تاکید بر اینکه نباید توزیع داروها در یک داروخانه متمرکز شود، گفت: لازمست دارو در داروخانه های مختلف مرکز  و شهرستان‌های استان به خوبی توزیع شود تا مردم دسترسی راحتی داشته باشند و از این جهت مشکلی برای مراجعه کنندگان و بیماران نداشته باشیم.

عباسی ادامه داد: در همین راستا و با توجه به اهمیت موضوع، جلسه ای عصر امروز با حضور متولیان امر در استانداری، برگزار و درباره قیمت و نحوه توزیع دارو، چگونگی خدمات دهی بیمه ها و بیمه تکمیلی و رفع مشکلات سیستم الکترونیکی داروخانه ها تصمیم گیری می شود.

لزوم توزیع مناسب دارو در تمامی داروخانه‌های گیلان