پدافند غیرعامل کشور راهکارهای مقابله ای جدید در برابر دشمنان دارد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز یکشنبه اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، سردار محمدعلی قمی اویلی در نشست شورای پدافند غیرعامل البرز با اشاره به اینکه پدافند عامل موضوعی است که بشر از ابتدای حیات خود با آن آشنا بوده، افزود: این امر، مجموعه اقداماتی است که انسان ها از ابتدا برای دفاع و حفاظت از دارایی های مادی و معنوی خود به کار می برند.
وی ادامه داد: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی پدافند های عامل و غیرعامل با هم مدیریت می شدند ولی در سال ۱۳۸۲ بر اساس فرمان مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) پدافند غیرعامل به صورت مستقل تشکیل شد.
قمی گفت: کمیته دایمی پدافند غیرعامل در تمام استان ها و وزارت خانه ها تعریف و تشکیل شده است.
وی افزود: باید باور داشته باشیم که دشمنان همیشه بدنبال راه های مختلف برای توطئه و دسیسه علیه ایران اسلامی هستند تا به تقویت زیرساخت های مقابله ای در برابر تهدیدها بپردازیم.
این مسوول گفت: طی حکمی از سوی سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح و رییس کمیته دائمی پدافند غیر عامل کشور، مجتبی عبداللهی استاندار البرز به عنوان رییس شورای پدافند غیرعامل استان البرز منصوب شدند که امید است از این پس اهداف شورا با اهتمام ایشان به نحو مطلوب دنبال شود.

معاون امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز گفت: پیش بینی و پیشگیری از بزرگترین اهداف پدافند غیرعامل در کشور است و براین اساس طرح جامع پدافند غیرعامل در کشور و به تفکیک در استان ها تهیه و تدوین شده است.
سردار رسول رحیمی با بیان اینکه البرز، استانی استراتژیک و مهم در کشور است، افزود: اهمیت و حساسیت هایی که در استان تازه تاسیس البرز وجود دارد بسیار کم نظیر و نیازمند توجه است.
وی با اشاره به اوج گیری کرونا در سویه امیکرون، ادامه داد: از تمامی مدیران و مسئولان استان در جایگاه های مختلف درخواست دارم که مردم را از مخاطرات این سویه آگاه کنند و اجازه ندهند با عادی انگاری شاهد افزایش مرگ و میرها باشیم.
رحیمی با بیان اینکه البرز جزو قطب های بزرگ صنعتی و جمعیتی کشور است، گفت: همچنین ضرورت دارد که طرح شهید سلیمانی با جدیت بیشتری اجرایی شود.
وی افزود: پیش بینی و پیشگیری از بزرگترین اهداف پدافند غیرعامل در کشور است و براین اساس طرح جامع پدافند غیرعامل در کشور و به تفکیک در استان ها تهیه و تدوین شده است.
این مسوول گفت: دستورالعمل های اجرایی طرح جامع در قالب ۱۱ کارگروه برای استان ها ابلاغ شده و البرز، استانی بسیار حساس است که باید در این راستا با اهتمام بیشتری وارد عمل شود.
وی افزود: البرز جزو اولین استان هایی بود که طرح جامع را رونمایی کرد ولی در اجرا عملکرد قابل قبولی نداشته که امید است با حضور دکتر عبداللهی استاندار  البرز روند امور نظم و اهمیت بیشتری پیدا کند.

https://scrapper.ir/20/02/2022/%d9%be%d8%af%d8%a7%d9%81%d9%86%d8%af-%d8%ba%db%8c%d8%b1%d8%b9%d8%a7%d9%85%d9%84-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1-%d8%b1%d8%a7%d9%87%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%82%d8%a7%d8%a8%d9%84%d9%87/