خطیب‌زاده: رژیم صهیونیستی ثبات، امنیت و آرامش منطقه را بر نمی‌تابد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه،  سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه حملات مکرر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه به ویژه هدف قرار دادن مجدد انبارهای مواد غذایی و دارویی در بندر لاذقیه را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: این اقدام رژیم صهیونیستی علاوه بر اینکه تجاوز به یک دولت عضو سازمان ملل و نقض آشکار حاکمیت این کشور است.  در عین حال، اقدامی تجاوزکارانه و مصداق روشنی از اهداف بحران‌افکنی و آشوب‌طلبی این رژیم در منطقه بوده و همچنین عملی غیرانسانی و غیراخلاقی تلقی می‌شود.  

خطیب‌زاده در ادامه تاکید کرد: سران این رژیم که ثبات، امنیت و آرامش منطقه را بر نمی‌تابند و امنیت خود را در ناامنی و هر چه بی‌ثبات‌تر بودن منطقه تعریف کرده‌اند، با انجام حملات مکرر به خاک سوریه و به بهانه‌های واهی و بی‌پایه و اساس، تمامی قوانین، مقررات و موازین بین‌المللی را نقض و به سخره گرفته‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه دفاع مشروع و متقابل در برابر اقدامات متجاوزان را حق دولت و ملت مقاوم جمهوری عربی سوریه دانست و از کشورها و مجامع بین‌المللی خواست برای جلوگیری از تکرار چنین حملاتی که صلح و امنیت منطقه ای را به خطر می‌اندازد، اقدامات لازم را به عمل آورند، چرا که سکوت در برابر چنین رفتارهای تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی، مشوق و چراغ سبزی به این رژیم برای ادامه اعمال تجاوزگرانه خواهد بود.

خطیب‌زاده: رژیم صهیونیستی ثبات، امنیت و آرامش منطقه را بر نمی‌تابد