فرهنگ اهل بیت (ع) هر جا شناخته شود، مشتاق و علاقمند پیدا می‌کند

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید شمشاد حسین رضوی رئیس سازمان علمای امامیه شینگن با حضور در ساختمان مجمع جهانی اهل بیت (ع) قم، با حجت الاسلام والمسلمین «رضا رمضانی» دبیرکل مجمع، دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رمضانی در این دیدار اظهار داشت: حجت الاسلام رضوی از تربیت یافتگان مکتب امام و رهبری است و به همراه فرزندان و خانواده خود در اروپا برای مکتب و پیروان اهل بیت (ع) بسیار زحمت می کشند و تلاش‌ها و فعالیت‌های زیادی دارند، ایشان خود را برای خدمت به پیروان اهل بیت (ع) وقف کرده اند و از تلاش‌های ایشان قدردانی می‌کنم.

وی ادامه داد: مجمع جهانی اهل بیت (ع) خود را موظف می‌داند در حد توان به مراکز و مبلغان در اروپا کمک و از آنان حمایت کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به لزوم درک صحیح مکتب اهل بیت (ع) عنوان کرد: فرهنگ اهل بیت (ع) هر جا شناخته شود، مشتاق و علاقمند پیدا می‌کند، “فإن الناس لو علموا محاسن کلامنا لاتبعونا”. شما مشمول دعای امام رضا (ع) هستید که “رَحِمَ اللّهُ عَبْدا اَحْیا أمْرَنا” و احیای امر اهل بیت (ع) زنده نگه داشتن و ترویج معارف ایشان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مردم ایران از برخی مشکلات گله دارند اما به خط امام و انقلاب واقعاً پایبند هستند و پایبندی مردم به ارزش‌های انقلاب را در حضور باشکوه اقشار مختلف مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، همگان شاهد بودیم.

حجت الاسلام والمسلمین رمضانی تأکید کرد: ما به آینده بسیار امیدوار هستیم. فشارها علیه انقلاب طبیعی است چون ایران اسلامی آرمان‌های بزرگی دارد و کار بزرگی انجام می‌دهد و اگر در صدر اسلام مشکلات شعب ابی طالب وجود نداشت مسلمانان پخته نمی‌شدند.

وی همچنین در تشریح فعالیت‌های مجمع جهانی اهل بیت (ع) اظهار داشت: مجمع به فعالیت‌های خود با قوت ادامه می‌دهد. دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) از ۹ رشته به ۱۵ رشته ارتقا یافته و حضور ملیت‌ها و دانشجویان در آن توسعه پیدا کرده است. همچنین در دوره دکتری ۴ رشته داریم. شبکه ثقلین با ۱۸ میلیون مخاطب، فعالیت‌های خود را دنبال می‌کند. ویکی شیعه نیز به بیش از ۱۰ زبان و با داشتن ۲۵۰۰۰ مقاله علمی در حال فعالیت است. همچنین خبرگزاری ابنا به ۲۵ زبان فعال است و با مبلغان زیادی در سراسر دنیا ارتباط داریم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در پایان اظهار داشت: باید منطق ائمه علیهم السلام را به سراسر دنیا برسانیم. ما هیچ نگرانی نسبت به آینده نداریم و امیدواریم انقلاب اسلامی ایران به انقلاب امام زمان (عج) متصل شود.

حجت الاسلام «سید شمشاد حسین رضوی» رئیس سازمان علمای امامیه شینگن در ابتدای این دیدار، گزارشی از فعالیت‌های مرکز توحید اسلامی در نروژ ارائه کرد و به برگزاری مراسم‌های دینی و اعتکاف، ترجمه کتاب‌های اسلامی، انتشار مجلات و کتاب‌هایی برای رده‌های سنی مختلف و ارائه خدمات دینی در این مرکز اشاره کرد.

لزوم حضور روحانیون آشنا با فضای بین الملل در نروژ، ضرورت برطرف کردن مشکلات مراکز اسلامی و اهتمام مجمع جهانی اهل بیت (ع) برای حمایت از مبلغان شیعه اروپا بخشی از دغدغه‌های حجت الاسلام رضوی بود که به اطلاع دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) رساند.

فرهنگ اهل بیت (ع) هر جا شناخته شود، مشتاق و علاقمند پیدا می‌کند