«رادیو مقاومت» افتتاح شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مراسم راه اندازی رادیو مقاومت با حضور مقامات لشکری و کشوری و همچنین جانبازان و خانواده‌های شهدای مدافع حرم امروز سه شنبه ۲۹ آذرماه در ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.

در ابتدای این مراسم علی بخشی‌زاده معاون صدای رسانه ملی ماه دی را ماه مقاومت ملت ایران دانست و گفت: ۱۹ دی ماه رخداد تاریخ سازی در سال ۱۳۵۶ شکل گرفت. در نهم دی ماه نیز اتفاقی ملی رخ داد و همچنین در سحرگاه ۱۳ دی ماه سردار رشید اسلام به آرزوی دیرینه خود رسید و شربت شهادت نوشید.

وی افزود: معاونت صدا بر آن شد صدای جانانه امت اسلام را به گوش جهانیان برساند. ما در ۱۴ شبکه رادیویی و در دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و راه اندازی رادیو مقاومت مهمترین محورها را برای برنامه سازی قرار داده‌ایم و سعی کردیم از همه ساختارهای برنامه سازی استفاده کنیم.

بخشی‌زاده تاکید کرد: تبیین مدل مفهومی مقاومت در اندیشه امامین، تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین فرهنگ مکتب شهید سلیمانی و بازشناسایی شخصیت ایشان مد نظر برنامه سازان قرار می‌گیرد. بازنمایی نقش فرماندهان شهید مقاومت و شهید ابومهدی المهندس نیز در دستور کار است.

معاون صدا به دیگر محورهای برنامه سازی در طول فعالیت رادیو مقاومت اشاره کرد و گفت: نقش شهید سلیمانی در قدرت امنیتی نظامی جمهوری اسلامی، آثار فرهنگی مکتب و بایسته‌های آن در ساختارهای مختلف برنامه سازی حتماً تبیین می‌شود. همچنین دیپلماسی مقاومت نیز مد نظر قرار می‌گیرد.

«رادیو مقاومت» افتتاح شد