وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتابخانه مرکزی قم بازدید کرد

خبرگزاری ایرنا :

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از بازدید از کتابخانه مرکزی قم و تالار مرکزی گفت: قم در حوزه خوشنویسی جایگاه کم نظیری دارد و با توجه به جایگاه ایرانی اسلامی این هنر، حمایت از هنر خوشنویسی در جشنواره‌های کشوری به اقتصاد این هنر کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به این که خوشنویسی و تئاتر دو هنر مهم در استان قم است، بیان داشت: مدیران استان تمرکز اصلی خود را در شکوفایی بیشتر این دو هنر به کار بگیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: پیگیری و تکمیل زیرساخت‌های فرهنگی از جمله اولویت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

مراسم رسمی استقبال از آیت الله رییسی در بدو ورود وی به شهر مقدس قم، با حضور سید محمدتقی شاهچراغی استاندار قم، آیت الله سید محمد سعیدی، تولیت حرم حضرت معصومه(س)، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان و شماری دیگر از مسئولان ارشد استان در حرم بانوی کرامت برگزار شد.

سفر هیات دولت در روز پنجشنبه اختصاص به مسائل قم دارد و موضوع هایی چون اشتغال، آب، مسکن و مسائل اجتماعی و شهری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وزرای جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، راه و شهرسازی، همچنین انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، رییس جمهور را در این سفر همراهی می کنند و قرار است در برنامه های مختلفی همچون بازدید از طرح های عمرانی حضور یابند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتابخانه مرکزی قم بازدید کرد